Tuesday, May 13, 2025

Retrogradni doručak.

Buđenje.
Buđenje.
Buđenje.
Buđenjee.
Buđenjeee.
Buđenjeeee!!
Uvek je nekako sve snooze 
i tako nečujno,
zamućeno
i nalik bajci.
Traje.
Boli.
Ne pušta me.
Photo credit: MP


Retrogradno gradivo,
što pritiska i vrti,
dok kapci grčevito žele da se probudim.
Mi nismo se sreli na pola puta,
pojeo si doručak,
a meni je ostao samo tanjir.
Mi nismo želeli istu stvar,
ja tvoju ruku, 
ti svoj prikaz.
Mi žurili smo različitim brzinama,
ja puna nade,
ti i tvoj nos pravac kosmos.
Pusti me da dišem moj zagađeni vazduh.
Sloboda je fina.
Mrzi me da spavam.
Hoću da sam budna.
Šta ću?! Takva sam. Luda.

No comments:

Post a Comment

Je l' , jer.

Čuvam te  za kafu, za omiljenu pesmu, za sunčan dan i obalu, za misao i sve moje erogene zone, za omiljenu podlakticu i neizgovorenu rečenic...