Monday, May 25, 2026

Je l' , jer.


Čuvam te 

za kafu,

za omiljenu pesmu,

za sunčan dan i obalu,

za misao i sve moje erogene zone,

za omiljenu podlakticu

i neizgovorenu rečenicu.

Verujem,

premda je poverenje kao vreo tuš u hotelu bez vode.

Ti otvaraš bocu vina u patikama, jer osećaju ti se čarape.

Ja ne znam kako da ti kažem da

je l' je kad se pitamo,

a jer te volim je stanje činjenično.


Thursday, May 7, 2026

Displej ljubavni razgovori.

Zašto me tako ne gledaš?!

Podsećaš.

Kako?

Nebitno.

Zašto?

Opušteno.
Danas je baš lep dan.

Živiš ga.

A ti?

seen...

Nit' romansa,
niti šansa,
jedno veliko posrnuće,
a Zemlja se i dalje okreće.

Saturday, May 2, 2026

Džem od kajsija.

Samo me zagrli
i ne ćuti ništa,
barem dok smo na mikronskoj daljini,
da jedva čujem ja
šta jedva izgovaraš ti.


I dok dišemo tako sve u šesnaes',
ja zamrznuću ovaj trenutak,
nebitno zašto...
Neka bude tu kada
zafali mi nešto slatko... 

Monday, April 27, 2026

Radost. Gadost. Nebitnost. Sve je ljubav.

Drago mi je što se nismo upoznali.

Srećna sam što mi se ne dopadaš.

Gledam te kako ćaskaš 
i kuckaš poruke osmehujući se,
osvežen samopouzdanjem, 
tvoj je ceo svet.

U neverici sam koliko si mi drag,
bez obzira što ne činiš ništa sa mnom svaki mogući dan.

Povremeno se vratiš,
da bi otišao čim pre,
terajući me da mrzim te,
a to je tako nemoguće.

Blago tebi, milo biće.

A što se mene tiče,
 izgleda me se ne tiče.

Monday, April 20, 2026

Drug moj.

Od moramo češće da se viđamo, željan sam te,

do opušteno, sve najbolje,

prošlo je par letovanja,

mnogo puta auto u kvaru,

brojne b vitamin istine,

izbegavanja pogleda u trezne oči,

ne pamtim ništa, povremena si,

svaki detalj memorišem, ti si bazna namirnica moga bića,

hoću te, ali neću.


I dok jedrimo od prezenta

do pluskvamperfekta

i nazad

drug moj i ja

bitišemo,

dišemo

i ko zna...




Saturday, April 11, 2026

Dok pričam u tišini...

E moja ti,

da je bilo pameti,

tragala bih ponovo za tobom,

pokušala bih da izmestim onaj datum i godinu
u period slobode u srcu, a i na papiru,

spustila bih pogled, da ne uhvatim tvoj,

zaobišla bih tvoj dlan, jer utiče jako na moj dan,

otišla bih kući na vreme, a ne sa tobom u nevreme.

Da je bilo pameti,

razgovarali bismo uvek i svuda.

Dok volim u tišini,
zamišljam te u blizini.
A da je bilo pameti,
bilo bi sve nebitno.

Ovako...ne, bitno je.

Monday, April 6, 2026

Opušteno samo.

 Noć čestica,

putanja punog Meseca, 

ruka traži oslonac,

hvata se za kvaku.

Stop. Vuci.

Ja sva u frci

i prekidam se u iščekivanju,

da li si na muci

da pozoveš me za vikend

ili si jednostavno dovoljan sebi,

jer ponovo si na ceni.

Moje plišane papuče i lenja jutra

ostaće zauvek ispod kreveta.
Da pravim se da ne postojiš?!
Mogu, ali se to ionako ne računa.

Bljesak je jak.

Verujem u opstanak,

jer opušteno samo...

Je l' , jer.

Čuvam te  za kafu, za omiljenu pesmu, za sunčan dan i obalu, za misao i sve moje erogene zone, za omiljenu podlakticu i neizgovorenu rečenic...